Forum za prijatelje






PRIDRUZITE NAM SE DA UCINIMO ZAJEDNO FORUM ZA PRIJATELJE MNOGO BOLJIM!
VELIKI POZDRAV OD ADMINA FORUMA...

Join the forum, it's quick and easy

Forum za prijatelje






PRIDRUZITE NAM SE DA UCINIMO ZAJEDNO FORUM ZA PRIJATELJE MNOGO BOLJIM!
VELIKI POZDRAV OD ADMINA FORUMA...

Forum za prijatelje

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prijateljstvo se ne bira, ono biva! Ko zna zbog čega, kao ljubav...


    Zanimljivost - mačk Kasper (Englez lično)

    avatar
    MiMica*
    Senior


    Broj poruka : 181
    Datum upisa : 23.07.2009

    Zanimljivost -   mačk Kasper (Englez lično) Empty Zanimljivost - mačk Kasper (Englez lično)

    Počalji  MiMica* Čet Avg 06, 2009 1:35 pm

    cat

    Mačor koji svakoga dana koristi autobus

    Već četiri godine mačak Kasper svakog prepodneva "seda" u isti autobus i vozi se 17 kilometara do poslednje stanice, da bi se zatim prošetao nazad do kuće.

    Kasper, mačor iz Plimuta, grada u okrugu Devon na jugozapadu Engleske, već četiri godine se redovno vozi istim autobusom.

    Naime, svakoga dana, tačno u 10 sati i 55 minuta, dvanaestogodišnji Kasper ulazi u autobus na liniji broj 3, koji staje ispred njegovog doma, i vozi se do poslednje stanice udaljene 17 kilometara. Zatim se laganom šetnjom vrati kući, piše "Dejli Telegraf".

    Zanimljivost -   mačk Kasper (Englez lično) Macak-kasper_280_140

    Na svom putu prolazi pored istorijskog brodogradilišta i vojne baze, kroz centar grada, nekoliko predgrađa i oblast "crvenih fenjera".

    Iako se ovo neobično putovanje ponavlja godinama, vozači autobusa su, ipak, zamoljeni da obrate pažnju da li silazi na dobroj stanici.

    "Moj mačor obožava ljude, a odmah ispred naše kuće nalazi se autobuska stanica. Sigurno je tako počeo svoja putovanja, jednostavno sledeći ostale putnike", kaže njegova vlasnica Suzan Finden.

    "Kasper je stalno nestajao na nekoliko sati, ali dugo nisam znala gde je odlazio. Nazvala sam ga Kasper po istoimenom junaku, malom duhu iz crtanih filmova, zato što je nestajao baš kao duh."

    Ona je ispričala da su joj ljudi jednog dana rekli da njen mačor redovno koristi autobus. U početku nije mogla da veruje u tako nešto, ali je to bilo vrlo logično objašnjenje za Kasperovo svakodnevno nestajanje.

    Rob Stounhaus, jedan od vozača na liniji broj 3, objasnio je da se Kasper obično sklupča na zadnjoj platformi ili ispod nogu nekog od putnika, ali nikada ne pravi probleme.

    "On je dosta brz za svoje godine i samo uskoči pre nego što se vrata zatvore. Nekoliko puta sam ga pratila, pa me je možda i primetio, pitajući se šta to radim", dodaje 65-godišnja gospođa Finden.

    Na ovaj način, Kasper je do sada prevalio oko 34.000 kilometara.

    extraa

      Sada je Sub Apr 27, 2024 3:33 am